Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9793053



*

nr 979 3053


Luis Filcer

(f. 1927), Mexico


Blandteknik, Luis Filcer, Figur, 34 x 26


Luis Filcer, mexikansk bildkonstnär född 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 september 2015
kl 18:51:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/9 12:52:08 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Luis Filcer

Luis Filcer, mexikansk bildkonstnär född 1927.

Läs mer om Luis Filcer
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik figur luis filcer mexico vattenfärg
  • 6334 Blandteknik
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 18:17
  • 6505 Blandteknik
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 19:16
  • 6564 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 19:39
  • 6571 Blandteknik
    Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 18:21
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 18:33
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr